Jsme srdcem českého parkouru

Podporujeme zdravý pohyb skrze moderní sportovní disciplínu. Parkour u nás bereme i jako metodu osobního rozvoje.

naše vize a mise

Parkour, jako všestranný sport, rozvíjí celkovou tělesnou koordinaci. Je vhodný pro každého - bez ohledu na věk či sportovní zkušenosti. Jako aktivita, zaměřená na překonávání překážek, je parkour také účinným způsobem rozvoje psychického.

Naším cílem je vytvořit prostředí, kde je parkour dostupný široké veřejnosti a podporovat rozvoj české parkourové komunity. Věříme, že díky své cool povaze a zábavnosti, má parkour šanci inspirovat i neaktivní lidi k lásce k pohybu.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO
O PARKOUROVÝCH HALÁCH
VŠE O PARKOUROVÝCH HALÁCH

In Motion Academy ve dvou minutách

začali jsme jako
parkourový tým

POSTAVIT HALU
BYLA VELKÁ VÝZVA

Počátky In Motion Academy

Byli jsme parta kamrádů, co spolu trénovali parkour od roku 2009. Už tehdy jsme měli sen o parkourové hale. Později jsme si s naším týmem In Motion přivydělávali skrze vystoupení, tréninky a workshopy. Postavit parkourovou halu byla ale výzva, na kterou jsme si troufli až v roce 2014.

2009 - 2014
PODPOŘILA NÁS
PARKOUROVÁ KOMUNITA

Veřejná sbírka na první parkourovou halu

Naše crowdfundingová kampaň na platformě Startovač.cz pro první parkourovou halu v Čechách je úspěšná. Díky příspěvkům 150 lidí jsme shromáždili celkem 161 180 Kč. Jsme nesmírně vděční všem, kteří přispěli, a tato vděčnost trvá dodnes!

arrow_outward Odkaz na kampaň
17. 11. 2014
OD PARKOURISTŮ
PRO PARKOURISTY

Stavba a křest pražské haly

Po roce hledání jsme konečně objevujeme a pronajímáme ideální prostor pro naši halu, oblékáme naše nejhorší tepláky a vrháme se do přestavby. Všechno děláme vlastníma rukama, s podporou dalších nadšených parkouristů. Z In Motion se rodí In Motion Academy - první parkourová hala v Čechách je tu!

jaro 2016
PARKOUROVÁ SOUTĚŽ
V PŘÁTELSKÉM DUCHU

První velká soutěž IMACON

V nové hale pořádáme první ročník naší soutěže, kterou pojmenováváme IMACON. Jako jediní v Čechách přejímáme americký formát Speed-Skill-Style, kdy během jedné akce proběhnou soutěže hned ve třech parkourových kategoriích. Tato soutěž má u nás každoroční tradici a účastní se jí i parkouristé ze zahraničí.

29. 9. 2016
ROZŠIŘUJEME
PŮSOBNOST

Stavíme haly v Brně a Plzni

První rok fungování je tak úspěšný, že se rozhodujeme přes léto postavit další haly hned ve 2 krajských městech. V Brně i Plzni máme mezi parkouristy přátele, kterým svěřujeme provoz a vedení tréninků. Všichni lokální parkoruisté získávají perfektní zázemí a nováčci skvělou příležitost začít.

léto 2017
JSME JEDNA
VELKÁ KOMUNITA

přes 1500 trénujících týdně

S novými halami se zvětšuje celkový počet trénujících. V jednom týdnu se u nás vystřídá přes 1500 účastníků lekcí. Celkový počet založených IMA profilů překračuje hranici 10 000. Parkour se stává dostupnějším a kolem hal se tvoří nová parkourová komunita.

2018 - 2020
PARKOUR HALY
I DO MENŠÍCH MĚST

Otevíráme halu na Kladně

Kladno se stává prvním menším městem s In Motion Academy. Jako každá hala i ta kladenská je osobitá. Nachází se v Dělnickém domě, což je památkově chráněná budova v srdci města. Interiér je členitý a parkourové překážky ho chytře využívají na maximum.

28. 11. 2020
CO PŘIJDE DÁL?

Staň se součástí příběhu

Naskoč do světa parkouru, poznej komunitu kolem In Motion Academy na vlastní kůži a buď s námi u dalších milníků!

Vyber si svůj trénink
DNES
‘‘

Při návrhu parkour parků je mým hlavním cílem dlouhodobá využitelnost k tréninku, ideálně věkově a pokročilostně co nejméně omezená.

Vnitřní prostory takové parkourové haly nejsou jako žádné jiné a nově příchozího dokáží okouzlit. Z mnoha úrovní, zákoutí, platforem, zídek a zábradlí přechází zrak. Hlavním účelem však není vizuální atraktivita, ale co nejširší parkourové možnosti. Na parkour totiž neexistuje konečný výčet cvičebního nářadí - je to sport založený na přizpůsobivosti neomezenému množství překážek, které existují ve světě kolem nás. Parkourové haly se je snaží simulovat, a to v obohacené, nahuštěné verzi tak, aby skýtaly i možnosti, které venku běžně nenajdete.

Daniel Samek
Spoluzakladatel In Motion Academy
& architekt parkourových hal
CO ŘÍKAJÍ NAŠI
TRENÉŘI
NAŠE PARKOUROVÉ
HODNOTY

Parkourista si vybírá svojí vlastní cestu. Skrze zlepšování svých pohybových schopností má více možností volně se pohybovat nezávisle na předem nalinkovaných cestách.

Parkourista zná své limity a rizika okolí, na základě kterých je schopen se rozhodovat a nést za svá rozhodnutí následky.

Parkourista respektuje svoje okolí, prostředí kde trénuje, své přátele a své tělo. Chová se tak, aby nic z toho nepoškodil. Svému tělu naslouchá a dobře se o něj stará.

Každý parkourista má vlastní cestu a svůj styl. Neexistuje lepší a horší. Každý se má neustále co učit a to i od méně zkušených.

Parkourista skrze trénink získává důvěru ve vlastní schopnosti i v sebe sama. Parkouristé si důvěřují i mezi sebou. Nikdy nevíš, kdy budeš ostatní potřebovat.

Parkourista vyklidňuje svou mysl a díky tomu dokáže uspět tam, kde by ho strach a nervozita srazila. Skrze soustředěnost se mysl parkouristy ocitá v bezprostřední přítomnosti a uniká před vlivy stresu běžného života.

Parkourista pracuje se svým strachem. Ví, kdy je potřeba ho poslechnout a kdy jít proti němu. Neustálým překonáváním nových výzev se stává odvážnějším.

Parkour otevřená disciplína všem. Parkouristé jsou přátelští a ochotní vzájemně si pomáhat a radit. Přijímají mezi sebe nováčky a své zkušenosti předávají dál.

Parkourista je vytrvalý ve svém tréninku. Některé techniky vyžadují dlouhodobý trénink a těžkou dřinu, než je možné je zvládnout. Parkourista se nevzdává snadno.

Parkourista usiluje o to, aby se každým dnem zlepšoval. V každém dalším pohybu se snaží opět překonat sám sebe. Ví, že je vždy prostor se zlepšit.